Z roku na rok, gama lakierów u producentów samochodów się zawęża. Ciężko wyjechać z salonu pojazdem, który nie jest czarny, biały lub brązowy. Uniwersalne i ponadczasowe kolory to wybór większości klientów, ale są osoby, które chciałyby sobie pozwolić na odrobinę ekstrawagancji. Jako iż dodatkowe opcje są dość drogie w salonie samochodowym, a zmiana na stałe nie koniecznie musi się każdemu podobać, pojawiły się na rynku firmy oklejające samochody folią. Naprawdę spełnia ona swoją rolę!

Cały proces jest odwracalny

Marzeniem starszego pokolenia była odwracalna zmiana koloru. Niestety, większość z nich malowała swoje Fiaty i Polonezy farbą olejną, używając do tego celu zwykłego pędzla. Całe szczęście dzisiaj nie trzeba się już brudzić, a na dodatek – w dowolnym momencie można wrócić do stanu fabrycznego!

Termokurczliwa folia to materiał PCV, który świetnie dopasowuje się do każdego wygięcia karoserii. Kilka wprawnych cięć, a potem pozbycie się bąbli powietrza prowadzi małymi kroczkami do upragnionego celu. Dzięki temu, że producenci folii mają w swojej ofercie wiele kolorów, wzorów i faktur, jedynym ograniczeniem w kwestii wyglądu samochodu będzie wyobraźnia potencjalnego klienta.

Całkowicie czy częściowo?

Częściowe oklejanie to tylko pokrycie folią zewnętrznych lakierowanych elementów nadwozia. Usługa nie traci na jakości wykonania, ale może nie spełnić oczekiwań klienta, który wybrał kolor kontrastujący z oryginałem. W innym przypadku sprawdzi się opcja pełnego oklejenia, bo kolor zmienią wtedy też elementy wewnętrzne. Ze względu na potrzebny większy nakład pracy, czasu i materiału rośnie także cena, ale efekt końcowy powinien ją w pełni zrekompensować. Odwracalna zmiana koloru folią to usługa dla indywidualistów, pragnących wyróżnić się na ulicy.

Takie zabiegi utrzymają oryginalny lakier w fabrycznym stanie. Jeżeli regularnie okleja się samochód folią w sprawdzonym miejscu, to nie tylko poprawia się strona wizualna pojazdu, ale za kilkanaście lat łatwiej będzie z jego sprzedażą. Każdy chce trafić na piękną karoserię w używanym pojeździe, gdyż jest to prawdziwa rzadkość na współczesnym rynku wtórnym.

Comments are closed.