Wycieczka do kopalni soli w Wieliczce jest często wybieraną atrakcją podczas pobytu w Krakowie. Kopalnia soli w Wieliczce jest jedną z najstarszych kopalni soli na świecie. Jest wpisana na światową listę dziedzictwa kulturalnego UNESCO i niewątpliwie jest jednym z najlepiej rozpoznawalnych symboli Polski.

Salt Mines Krakow – Jak wygląda zwiedzanie?

Zwiedzanie kopalni przebiega przez Podziemną Trasę Turystyczną. Mierzy ona ok. 3 km długości, położona jest na głębokości od 64 do 135 metrów. By dojść do trasy należy pokonać 800 schodów, lub skorzystać z windy. Zwiedzając podziemną trasę przechodzi się przez 20 komór, z których w przeszłości wydobywano sól. Najbardziej znana komora tworzyś świątynię – kaplicę św. Kingi.

Odbywają się w niej msze, pasterki, a także koncerty. Część z komór zawiera rzeźby (np. św. Jana Nepomucena, patrona tonących, czy wizerunek Skarbnika – dobrego ducha kopalni) i figurki krasnoludków. Niektóre komory zalano solanką, co spowodowało powstanie jeziorek.

Co zobaczymy w Muzeum Żup Krakowskich?

Po zwiedzaniu Podziemnej Trasy Turystycznej warto poświęcić czas i siły by zapoznać się z ekspozycją Muzeum Żup Krakowskich. Jest ono umieszczone w kilkunastu komorach kopalni. Do zbiorów muzeum należą przede wszystkim urządzenia i narzędzia, które wykorzystywano do wydobywania i transportowania soli, ale można tam dzięki temu poznać historię i losy kopalni jak i samego miasta.

Na co powinni zwrócić uwagę turyści zagraniczni?

Turyści zagraniczni nie budzą zaskoczenia zarówno podczas zwiedzania Krakowa, jak i w trakcie wizyty w Kopalni Soli w Wieliczce. Warto pamiętać, że najlepsze merytorycznie wycieczki organizowane są przez certyfikowanych przewodników. Warto pytać w informacji turystycznej w Krakowie o tzw. „Wieliczka Tour”.

Tak przygotowany wyjazd zapewni możliwość pełnego korzystania z piękna kopalni soli i nie narazi zwiedzającego na niespodziewane, dodatkowe koszty. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji odnośnie zwiedzanej kopalni, możesz zaopatrzyć się w przewodniki lub foldery. Już podczas pobytu w Krakowie, hasło Salt Mines Krakow pozwoli ci poznać historię i ciekawostki dotyczące tego wyjątkowego miejsca.

Więcej o wycieczce Salt Mines Krakow przeczytasz tu: Cracowvisit.com/wieliczka-salt-mines-cracow-tours.html

Comments are closed.