Osoby spodziewające się pierwszego dziecka często szukają w internecie tzw. list wyprawkowych, które mają im pomóc w skompletowaniu wyprawki dla niemowlaka. O ile obecność na liście takich pozycji jak wózek, łóżeczko czy fotelik samochodowy nikogo nie dziwią, to z reguły sporym zaskoczeniem jest dla ludzi istnienie kosza na pieluchy.

Kosz na pieluchy – co to jest?

Kosz na pieluchy to specjalnie zaprojektowany kosz, do którego wyrzuca się zużyte pieluszki jednorazowe. Tym, co odróżnia go od zwykłego kosza na śmieci, który każdy ma w domu jest fakt, że brzydkie zapachy nie wydobywają się z tego kosza na zewnątrz.

kosz na pieluchyOczywiście można wyrzucać pieluchy do zwykłego kosza, jednak wiąże się to z koniecznością częstego opróżniania tego kosza. Jeśli kosz nie będzie opróżniany codziennie lub nawet kilka razy dziennie, to w domu będą wyczuwalne nieprzyjemne zapachy.

Konieczność tak częstego opróżniania kosza na śmieci może być nieco problematyczna przy małym dziecku, zwłaszcza wówczas gdy rodzina mieszka w bloku czy wieżowcu. W przypadku rodzin mieszkających w domach jest to trochę łatwiejsze do zorganizowania.

Zalety kosza na pieluchy

Kosze na pieluszki (https://kosznapieluchy.pl/) są dosyć sporych rozmiarów i mieszczą w sobie ok. 25-40 zużytych pieluszek (w zależności od rozmiaru pieluchy). Dzięki temu, że brzydki zapach nie wydostaje się z kosza na zewnątrz, kosz ten może być spokojnie opróżniany dopiero wtedy, gdy będzie pełen, nawet jeśli to będzie raz na kilka dni.

Brzydki zapach nie wydostaje się na zewnątrz nawet w momencie otwierania kosza w celu wyrzucenia do niego kolejnej pieluchy. Dzięki temu kosz ten może stać w dowolnym pomieszczeniu w domu, nawet w sypialni czy w salonie. Najlepszym miejscem będzie postawienia do w okolicach przewijaka, dzięki temu będzie można wyrzucić do niego pieluchę od razu w momencie przebierania dziecka.

Niektóre kosze na pieluchy wymagają dokupienia specjalnych wkładów do tych koszy, ale na rynku są również modele, które pozwalają na zastąpienie specjalnych wkładów zwykłymi plastikowymi workami na śmieci. Nie wpływa to negatywnie na skuteczność działania takiego kosza.

Comments are closed.