Kocioł 1000kw na słomę to idealne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy chcą tanio i ekologicznie ogrzewać budynki mieszkalne oraz gospodarcze. Głównym biopaliwem takiego kotła jest słoma, której w Polsce każdego roku produkuje się mnóstwo, jednak tylko cześć jest wykorzystywana w sposób efektywny.

Wiele osób myśli, że słoma nie jest zbyt wydajnym paliwem, aczkolwiek, jeżeli jest spalana w odpowiedni sposób w kotle, to wytwarza bardzo dużo cennej energii. Słoma to biopaliwo, które jest tanie w zakupie, dlatego tak wiele osób decyduje się już dziś na zakup takiego sprzętu.

Najczęściej takie kotły można spotkać w gospodarstwach rolniczych, ponieważ tam dostęp do biopaliwa jest łatwy. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby kocioł 1000kw zainstalować w jakimkolwiek innym budynku mieszkalnym lub przemysłowym.

Zastosowanie kotła 1000kw

kociol 1000kw najwyzszej jakosciZdecydowanie takie kotły są najczęściej wykorzystywane przez rolników do ogrzewania budynków gospodarczych takich jak gorzelnie, chlewnie i suszarnie. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby taki kocioł zainstalować w budynku mieszkalnym lub przy hali o dużej powierzchni. Na rynku dostępne są zarówno urządzenia stacjonarne, jak i również mobilne.

Zaletą tych drugich jest to, że można je zasilać belami słomy, które ładowane są za pomocą ciągnika rolniczego. Kocioł 1000kw to urządzenie praktycznie całkowicie zautomatyzowane, dlatego nie trzeba go obsługiwać w żaden skomplikowany sposób.

Zalety kotła 1000kw

Najważniejszą zaletą kotła 1000kw, jest jego ekonomiczność. Biopaliwa używane do zasilania takiego kotła są tanie i łatwo dostępne. Zasadniczo taki kocioł może być zasilany nie tylko słomą, ale również i pelletem, trocinami oraz zrębkami. Kolejną zaletą tego urządzenia jest ekologiczność. Jak pokazują bowiem badania, kocioł 1000kw jest neutralny pod względem emisji dla środowiska.

Zastosowanie takiego kotła może być również zwiększone po zamontowaniu do niego wytwornicy pary. Taka rozbudowa systemu sprawni, że kocioł może służyć jako mała elektrownia przydomowa. Sam montaż takiego kotła jest również łatwy i nie sprawia wększych problemów.

Comments are closed.