Wyprawka dla noworodka to temat obszerny i skomplikowany. Jednym z kluczowych jej elementów jest nosidełko fotelik dla noworodka. Wielu rodziców zadaje sobie pytanie jak wybrać najlepszy fotelik dla malucha, aby zapewnić mu komfort jazdy oraz bezpieczeństwo. Na jakie elementy warto zwrócić uwagę?

Jakie nosidełko fotelik dla noworodka wybrać?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Nosidełko fotelik dla noworodka powinien być jak najbezpieczniejszy. Za najbezpieczniejszy fotelik możemy uznać taki, który otrzymał wysokie noty w różnego rodzaju testach zderzeniowych.

Dodatkowo fotelik dla noworodka powinien pasować do modelu samochodu jaki posiadamy i być dostosowany do wielkości dziecka. To są zdecydowanie najważniejsze cechy jakie powinny spełniać foteliki samochodowe, reszta to sprawy poboczne.

Bezpieczeństwo i dobre dopasowanie

Fotelik powinien mieć jak najwyższe oceny z testów zderzeniowych. Co ważne na taką ocenę wpływają różne czynniki, nie tylko samo zachowanie fotelika podczas kolizji, ale również rodzaj jego mocowania czy materiał z jakiego został wykonany. Wbrew pozorom wszystkie te czynniki mają znacznie dla zapewnienia bezpieczeństwa dziecka podczas wypadku.

Nosidełko – fotelik musi pasować do naszego auta. Problem może stanowić nawet kształt kanapy czy różne położenie zaczepów Isofix. W takiej sytuacji może się okazać, że nasz wybrany model nie będzie się dał stabilnie i pewnie zamontować.

Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając fotelik dla noworodka?

Wybierając nosidełko fotelik dla noworodka warto również zwrócić uwagę na detale. Jedną z bardzo przydatnych rzeczy są adaptery do wózka, umożliwiają one wpięcie łupiny w stelaż wózka zamiast gondoli, co może się przydać gdy jedziemy do lekarza. Ważnym aspektem jest też ciężar fotelika.

Pamiętajmy, że nosideło będziemy często nosić w ręce, nie może on być więc zbyt ciężki. Istotną kwestią przy wyborze fotelika jest sposób jego montażu. Można wybrać fotelik z bazą zapinaną pasami lub mocowaną w systemie Isofix lub fotelik mocowany bezpośrednio pasami. Pierwsze rozwiązanie jest łatwiejsze w obsłudze, jest też jednak droższe.

Zobacz na: https://www.besafe.com.pl/produkt/besafe-izi-go-x1

Comments are closed.