Towary z całego świata

Import oznacza przywóz różnego rodzaju towarów, usług, oraz kapitału z innych państw, do kraju rodzimego w celu wykorzystania ich na rynku krajowym. Inaczej mówiąc, jest to zakup towarów i usług zrobionych za granicą, które nie znajdują się w naszym kraju i przywiezienie ich do nas.

W dzisiejszych czasach najpopularniejszy, gdyż jest równocześnie najbardziej opłacalny jest import z krajów azjatyckich, w tym z Chin. Można dodać, że w Chinach tania siła robocza produkuje ogromne ilości towarów praktycznie każdego przeznaczenia, rodzaju oraz jakości, po stosunkowo bardzo niskich cenach.

Sposób na szybki zysk

W dobie powszechnej globalizacji dla bystrego przedsiębiorcy to nie lada gratka. Można kupić kontener jakieś sprzętu w Chinach, i sprzedać go w Polsce. Niby takie proste a jednak nie do końca. Obecnie sam proces zakupu u transportu nie jest zbyt trudny.

Na rynku działa wiele firm importowych, które za określoną prowizję pomogą nam przewieźć towar z Chin do Polski. Wbrew pozorom będzie to dalej dla nas opłacalne. Problem polega jednak na tym, ze jest to w tej chwili bardzo popularne i trzeba dobrze trafić w potrzeby rynkowe, które można zaspokoić. Na to co ci sprowadzimy nie mamy tak naprawdę wpływu.

Nisza na rynku – jak trafić?

Wpływ ma klient, który da lub nie da nam zarobić. Trzeba trafić w niszę na rynku, która nie została do tej pory zaspokojona i wtedy dokonać zakupu w Chinach. Rynki bardzo szybko się nasycają, więc trzeba być elastycznym i sprawnie reagować na potrzeby rynkowe, gdyż uprzedzi nas konkurencja i nic nie zarobimy, albo jeszcze na tym stracimy.

Comments are closed.