Jeśli ktoś myśli o rozpoczęciu działalności gospodarczej z pewnością zastanawia się w jakiej branży mógłby zaistnieć i odnieść sukces. Jeśli pomyślimy o Szczecinie od razu na myśl przychodzi nam działalność związana z funkcjonowaniem portu. Może transport, firma rozładunkowa, pośrednictwo pracy poszukujące pracowników do już funkcjonujących w porcie firm?

Wszystkie te działalności są w Szczecinie popularne, gdyż można w tych branżach wykorzystać naturalne zalety infrastruktury istniejącej w Szczecinie. Innym zawodem, który ją w pełni wykorzystuje jest zawód importer z Chin. Jak wiadomo zawód ten wymaga nie tylko odpowiedniej wiedzy i doświadczenia, ale przede wszystkim stosownego zaplecza. Nie wystarczy tylko zakupić dany towar, trzeba go sprowadzić do kraju przeznaczenia.

Czym zajmuje się importer z Chin?

Transport z Azji odbywa się głównie drogą lotniczą bądź morską. Jeśli chodzi o transport to właśnie Szczecin ma bardzo dobrze rozwinięty ten sektor gospodarki. Dobry importer z Chin z pewnością to wykorzysta i na tej podstawie będzie budował swoją przewagę konkurencyjną. Bliskość granicy, lotniska i przede wszystkim portu, gdzie przypływają statki z kontenerami.

Wszystko praktycznie na „własnym podwórku”. Pozwala to nie tylko na ograniczenie kosztów, ale także na osobiste dopilnowanie przebiegu całego procesu importowego. Znajomość lokalnego rynku i firm na nim funkcjonujących z pewnością znacznie ułatwia sprawę. Można bowiem korzystać z tych znanych i sprawdzonych. Importer z Chin (IznTrade.com/importer-z-chinprzykład) jest odpowiedzialny za cały łańcuch powiązanych ze sobą procesów, które wspólnie tworzą strukturę importu.

Kontrola załadunku w Chinach

Błąd przy kontroli, załadunku, rozładunku, czy transporcie może zdecydować o powodzeniu każdego importu. Dlatego też dobór współpracowników i partnerów biznesowych jest sprawą kluczową.

Jak widać importer z Chin to wymagająca praca, jednak gdy potrafi się wykorzystać atuty danego miasta i regionu, na pewno opłacalna.

 

Comments are closed.