Zabiegi depilacji stają się coraz bardziej popularne. Ze względu na dużą skuteczność i przede wszystkim długotrwały efekt, urządzenia takie jak laser diodowy do depilacji są coraz chętniej wybierane przez osoby, które chcą się pozbyć zbędnego owłosienia. Zabieg uchodzi za mało inwazyjny co również przyczynia się do jego popularności.

Jaką długość fali mają lasery diodowe do depilacji?

Laser diodowy (urządzenie) działa na głębokie warstwy skóry. Takie działanie jest możliwe, ze względu na to, że urządzenie to operuje na długości fali 808 nanometrów. Laser do depilacji o takie długości fali nadaje się do stosowania także na ciemnej skórze, bez ryzyka jej poparzenia. Świetnie sprawdza się również w przypadku włosów cienkich.

Za pomocą lasera diodowego mogą depilować się zarówno kobiety jak i mężczyźni. Zabieg jest stosunkowo szybki i można przeprowadzać, go na dużych obszarach ciała, jak plecy. Sprzęt do depilacji laserowej może pracować także na innych długościach fali. Przykładowo laser o długości fali 755 nanometrów nadaje się do włosów bardzo jasnych. Jest to świetna metoda praktycznie dla każdego. Poza oczywistymi chorobami skóry czy ciążą właściwie nie ma przeciwwskazań do jego stosowania. Można nim depilować włosy mające dowolną grubość czy strukturę.

Przygotowanie za zabiegu depilacji laserowej

Laser diodowy urządzenie jest bardzo skuteczne. To nie ulega wątpliwości. Ale aby zmaksymalizować efekty jego działania konieczne jest odpowiednie przygotowanie do zabiegu. Przede wszystkim depilacja laserowa jest wykonywana na włosach odpowiedniej długości. Aby wiązka lasera mogła dotrzeć do cebulek włosy nie mogą być dłuższe niż 2-3 mm, najlepiej aby był to 1 mm.

Z tego powodu zaleca się aby włosy ogolić na kilka dni przed depilacją. Z całą pewnością jednak wcześniej niż 24 godziny przed zabiegiem. Zbyt późne golenie może spowodować, że laser podrażni skórę. W dniu depilacji nie powinno się również myć skóry mydłem czy żelami, ponieważ tworzą one na niej warstwę utrudniającą działanie wiązki lasera. Jak widać procedura przygotowania nie jest bardzo skomplikowana czy czasochłonna. Ważne jest aby ją przeprowadzić, jeśli urządzenie laserowe ma wykazać całą swoją skuteczność.

Wysokiej jakości polski sprzęt medyczny znajdziesz na: Medikapoland.pl

Comments are closed.